Inteligentny dom

W czasach, gdy każda minuta jest dla nas cenna, inteligentny dom to rozwiązanie, które idealnie sprawdza się dla ludzi, którzy chcą sobie ułatwić codzienne funkcjonowanie. Wykorzystanie systemu smart home pozwala na pełną automatyzację najważniejszych systemów w obiekcie, które mogą być sterowane elektronicznie, również, a być może przede wszystkim, podczas naszej nieobecności. To nie tylko komfort, ale także wiele oszczędności, szczególnie pod względem wykorzystanego czasu.

Inteligentny budynek – wszystkie systemy w jednym

Skorzystanie z innowacyjnej opcji smart home pozwala na wspólne, skoordynowane działanie wielu systemów, które wpływają zarówno na nasze bezpieczeństwo, jak i przekładają się na komfort dnia codziennego. Do pierwszej grupy z pewnością można zaliczyć systemy alarmowe czy monitoring wizyjny, dzięki któremu można uzyskać pewną ochronę. Na inteligentny dom składa się jednak także kompatybilne, automatyczne funkcjonowanie bram i rolet, oświetlenia wewnętrznego i zewnętrznego czy funkcjonowania sprzętów multimedialnych oraz AGD.

 

Bramy i rolety

Monitoring

System alarmowy

Ogrzewanie

Wentylacja i klimatyzacja

Multimedia AGD

Podlewanie

Oświetlenie

Ochrona

 

Najważniejsze korzyści systemu smart home

Oprócz wspomnianych już oszczędności czasowych, automatyzacja za sprawą inteligentnego domu pozwala na efektywniejsze wykorzystanie urządzeń, dzięki czemu pobierają one mniej energii, co przekłada się na korzyści finansowe. Poza tym, jest to także system, którym można w łatwy sposób zarządzać za pomocą kilku rodzajów sterowania - oprócz standardowego użytkowania ręcznego również zdalnie z wykorzystaniem smartfona, ale również komend głosowych.