Change privacy settings

Sieci LAN i WiFi

W Altrom budujemy i rozbudowujemy infrastrukturę teleinformatyczną na potrzeby mieszkań i gospodarstw domowych, a także firm i przedsiębiorstw.

Sieć LAN (Local Area Network – lokalna sieć komputerowa) to typ połączenia umożliwiający współpracę komputerów i urządzeń peryferyjnych na określonym obszarze. LAN pozwala na stworzenie połączenia sprzętów w zasięgu nie większym niż 1 kilometr. Większe odległości najczęściej wymagają zastosowania specjalnych wzmacniaczy sygnału. Zaletą sieci LAN jest możliwość obniżenia kosztów eksploatacji popularnych urządzeń peryferyjnych, a także zwiększenie prędkości przesyłu danych. Wśród dostępnych typów sieci LAN wyróżnia się trzy główne: przewodowe, bezprzewodowe i wirtualne – różnią się one pomiędzy sobą m.in. sposobem komunikowania się urządzeń w strukturach sieci lub szybkością odpowiedzi. Nie należy zapominać, że do sieci lokalnej należą także smartfony czy tablety podłączone do tej sieci przez WiFi.

WiFi (Wireless Fidelity) to technologia, która obejmuje zakres standardów, według których funkcjonują bezprzewodowe sieci komputerowe. Pozwala na łączność urządzeń, w tym komputerów, różnego rodzaju urządzeń przenośnych, drukarek i skanerów, które mogą wspólnie tworzyć jedną sieć i wymieniać między sobą informacje. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie stosowane zarówno w domach, jak biurach, a także obiektach użyteczności publicznej. Z WiFi można połączyć się poprzez bezprzewodowy router, który umożliwia zwiększenie zasięgu Internetu. Odległość, na którą urządzenie może przesłać sygnał, w dużej mierze zależne jest od pasma transmisji, w którym funkcjonuje. Dzięki WiFi Internet możesz odbierać na wielu urządzeniach jednocześnie. Oferujemy indywidualny projekt sieci LAN oraz WiFi dla domu i firmy.

Indywidualny projekt sieci LAN i WiFi dla domu i firmy

Prawdziwym znakiem nowoczesnego domu jest posiadanie sieci LAN lub WiFi zaprojektowanej zgodnie z własnym zapotrzebowaniem. Aktualnie posiadanie Internetu w domu i mieszkaniu to standard – zazwyczaj korzystamy po prostu z routera. Jednakże wszyscy, którzy chcieliby zyskać szybsze i stabilniejsze połączenie dla wszystkich domowych urządzeń, powinny zainteresować się indywidualnym projektem lokalnej sieci LAN lub WiFi, idealnie dostosowanej do ich wymagań. Można do nich podłączyć nie tylko laptopy i komputery, lecz także telewizor i konsolę do gier. Bez problemu będziesz mógł korzystać też z baz filmowych czy muzycznych. Rozwiązania proponowane przez naszą firmę zwiększają komfort korzystania z Internetu, poprawiają jakość połączenia i otwierają przed Tobą wiele nowych możliwości.

Kiedy warto zdecydować się na instalację LAN i WiFi?

W przypadku instalacji LAN najlepszym wyjściem będzie zaprojektowanie jej w momencie, kiedy dom jest jeszcze w fazie budowy lub w stanie deweloperskim. Dobrym momentem na jej założenie jest też remont. Wtedy bez problemu wszystkie kable będą mogły zostać ukryte w ścianie lub poprowadzone pod listwami podłogowymi. W tym momencie należy też zastanowić się, gdzie umieścić gniazdka – najlepiej w miejscach, gdzie będziesz spędzać czas przy komputerze, a także tam, gdzie np. planujesz postawić telewizor itp. Specjaliści z naszej firmy chętnie udzielą porad i wskazówek w tym zakresie. Zapewniamy profesjonalne doradztwo, indywidualne podejście do Klienta, a także konkurencyjne ceny usług montażowych. Zachęcamy do kontaktu z nami. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i przedstawimy szczegóły oferty.