Kontrola dostępu

Głównym zadaniem oferowanych przez naszą firmę systemów kontroli dostępu jest upewnienie się, że w określonych strefach lub pomieszczeniach budynku przebywać będą wyłącznie uprawnione do tego osoby. Nowoczesne rozwiązania stanowią funkcjonalną i wygodną alternatywę dla tradycyjnie stosowanych kluczy i gwarantują wyższy poziom kontroli nad przemieszczaniem się pracowników pomiędzy poszczególnymi lokalizacjami. W tego typu instalacje wyposażyć swoje siedziby powinny wszystkie przedsiębiorstwa, które chcą zapewnić pełne bezpieczeństwo zarówno firmowym danym, zasobom, jak i personelowi.

Urządzenia wchodzące w skład instalacji można podzielić na wejściowe, do których zaliczane są między innymi skanery, czytniki kart lub zamki szyfrujące, a także wyjściowe - bramki, szlabany lub rygle. Dostęp do zastrzeżonych pomieszczeń można uzyskiwać na różne sposoby. Jednym z najczęściej wykorzystywanych są systemy kontroli oparte na szyfrach numerycznych - przejścia otwierają się po wpisaniu na klawiaturze określonej sekwencji liczb. Ze względu na wygodę dużą popularnością cieszą się również instalacje wykorzystujące karty elektromagnetyczne lub czytniki kodów kreskowych.

Zaletą systemów kontroli dostępu jest przede wszystkim łatwość zarządzania. Wszystkie dane dotyczące użycia kart oraz kodów gromadzone są w rejestrze i w każdej chwili można sprawdzić, kto wchodził do danego pomieszczenia lub je opuszczał. Osoba administrująca może w wygodny sposób nadawać i odbierać uprawnienia poszczególnym pracownikom.