Change privacy settings

Kontrola dostępu Chrzanów

Głównym zadaniem oferowanych przez naszą firmę systemów kontroli dostępu jest upewnienie się, że w określonych strefach lub pomieszczeniach budynku przebywać będą wyłącznie uprawnione do tego osoby. Nowoczesne rozwiązania stanowią funkcjonalną i wygodną alternatywę dla tradycyjnie stosowanych kluczy i gwarantują wyższy poziom kontroli nad przemieszczaniem się pracowników pomiędzy poszczególnymi lokalizacjami. W tego typu instalacje wyposażyć swoje siedziby powinny wszystkie przedsiębiorstwa, które chcą zapewnić pełne bezpieczeństwo zarówno firmowym danym, zasobom, jak i personelowi.

Instalacje systemów kontroli dostępu

Urządzenia wchodzące w skład instalacji można podzielić na wejściowe, do których zaliczane są między innymi skanery, czytniki kart lub zamki szyfrujące, a także wyjściowe – bramki, szlabany lub rygle. Dostęp do zastrzeżonych pomieszczeń można uzyskiwać na różne sposoby. Jednym z najczęściej wykorzystywanych są systemy kontroli oparte na szyfrach numerycznych – przejścia otwierają się po wpisaniu na klawiaturze określonej sekwencji liczb. Ze względu na wygodę dużą popularnością cieszą się również instalacje wykorzystujące karty elektromagnetyczne lub czytniki kodów kreskowych.

Jakie są zalety montażu systemów kontroli dostępu?

Zaletą systemów kontroli dostępu jest przede wszystkim łatwość zarządzania. Wszystkie dane dotyczące użycia kart oraz kodów gromadzone są w rejestrze i w każdej chwili można sprawdzić, kto wchodził do danego pomieszczenia lub je opuszczał. Osoba administrująca może w wygodny sposób nadawać i odbierać uprawnienia poszczególnym pracownikom. Systemy kontroli dostępu zwiększają bezpieczeństwo w firmie poprzez kontrolowanie, kto ma dostęp do konkretnych pomieszczeń lub obszarów w budynku. Mogą one być łatwo zintegrowane z innymi systemami bezpieczeństwa w firmie.

Zastosowanie systemów kontroli dostępu

Systemy kontroli dostępu znajdują coraz powszechniejsze zastosowanie w różnego rodzaju firmach i przedsiębiorstwach. Kontrola dostępu najczęściej stosowana jest m.in. w centrach przechowywania i gromadzenia danych, w instytucjach publicznych, a także jednostkach naukowych, badawczych oraz chroniących zdrowie. Systemem może być objęty cały budynek lub jego wytypowane części. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat kontroli dostępu w Chrzanowie i okolicach, zachęcamy do kontaktu z nami. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące naszych instalacji i przedstawimy szczegóły oferty.